Dlaczego badania wykazują niedoczynność tarczycy, a mam objawy nadczynności tarczycy?

Mam problem z niedoczynnością tarczycy. Mianowicie od roku mam TSH powyżej 4.200, ale mam objawy nadczynności tarczycy tzn. nadmierna potliwość, drżenie rąk, problemy z zasypianiem, nerwowość; w dodatku mam podwyższone ciśnienie ( zazwyczaj 150/90). Od roku biore lek Euthrynox i od 3 m-cy Propranolol. Mimo tego żadnych objawów się nie zmienił, jest tak samo jak było przed rokiem. Pytanie: Czemu badania wykazują niedoczynność tarczycy, a mam objawy nadczynności tarczycy?

Dzień dobry,

Proszę oznaczyć sobie miano przeciwciał antyTPO i aTG oraz wyniki wolnych hormonów fT4 i fT3 (rano bez tabletki Euthyroxu). Z wynikami powinien udać się Pan do dobrego endokrynologa, który w razie potrzeby zmodyfikuje Panu leczenie. Być może ma Pan bardzo wysokie miano przeciwciał, stąd nasilenie objawów. Niewykluczone, że przyczyna jest inna. Ale, aby postawić diagnozę powinno się Pana dokładnie zbadać i zebrać dokładny wywiad lekarski.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz