Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego bolą mnie płuca?

Od kilku godzin utrzymuje się u mnie zwiększony ból płuc, na początku bolało punktowo i lekko prawe płuco, teraz dolegliwości przeniosły się na całe płuca. Mam trudności ze zrobieniem głębszego oddechu, mam jakby niżej osadzone płuca (mam takie wrażenie), ale mogę oddychać, tylko że sprawia to trudność. Mam 19 lat, papierosy popalałem od niedawna, nic na stałe. Proszę o szybką odpowiedź.
19 LAT ponad rok temu

Leki przeciwzakrzepowe

Aby układ krwionośny dobrze funkcjonował, niezbędne jest płynne krążenie krwi w naczyniach. Tym, co blokuje krew jest skrzep. Obejrzyj film i dowiedz się, co robić, by usprawnić przepływ krwi.

Witam serdecznie,
Przyczyną bólu w klatce piersiowej może być wiele schorzeń, nie tylko te wynikające z patologii tkanki płucnej.
Ból może się pojawiać w wyniku chorób układu krążenia - w tym serca. Może być także związany na przykład z refluksem, czyli zarzucaniem treści żołądkowej do przełyku. Bardzo prawdopodobne jest również, że przyczyną bólu jest nadwyrężenie mięśnia znajdującego się w obrębie klatki piersiowej czy ból wynikający z nadwyrężenia układu kostno-stawowego.
Aby wyjaśnić przyczynę dolegliwości konieczne jest niestety badanie lakerskie z dokładnym zebraniem wywiadu. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który ustali przyczynę dolegliwości i zaleci adekwatne leczenie. Nagły ból w klatce piersiowej zawsze wymaga konsultacji z lekarzem.
Jeżeli chodzi o palenie papierosów to zachęcam do całkowitej abstynencji.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy