Dlaczego podczas dotyku i ucisku bolą mnie piersi?

Witam serdecznie, Mam 22 lata, od 6 miesięcy stosuję tabletki antykoncepcyjne, kilka dni temu po stosunku zaczęłam odczuwać ból lewej piersi podczas dotyku. Nie wiem czy branie tabletek antykoncepcyjnych ma z tym jakiś związek, ponieważ wcześniej nie od czuwałam podobnych dolegliwości. Ostatnią tabletkę biorę za 12 dni, więc gdyby to były objawy przed miesiączkowe to bym się nie martwiła. Ból występuje w dole piersi, bliżej mostka, wymasowałam sobie pierś żeby sprawdzić dokładnie czy nie czuć jakiegoś guzka, ale właśnie nie czuć, boli tak jak bym miała stłuczoną pierś, a nie uderzyłam się, nie uprawiałam żadnego sportu wysiłkowego żeby sobie jakoś nadwyrężyć mięśnie klatki piersiowej. Nie mam pojęcia co może być przyczyna tego bólu. Tylko przy dotykaniu, ucisku czuję ból. Dwa lata temu miałam badanie USG piersi i badanie wyszło bez zastrzeżeń, lekarz opisał moje piersi, że maja budowę gruczołową. Nie mam żadnego obrzęku, ani zaczerwienienia, z zewnątrz wszystko wygląda naturalnie, bez zmian, aby nie mam pojęcia skąd ten ból gdy dotykam lub uciskam pierś w jej dole. Dziękuje bardzo za odpowiedź.

Witam serdecznie,
Proponuję przede wszystkim wizytę u ginekologa oraz badanie USG. Proszę pamiętać, że przy zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych kontrole u ginekologa powinny być co najmniej raz na 6 miesięcy. Jeżeli okaże się, ze w piersi nie ma zmian, które mogłyby powodować dolegliwości bólowe, należy przyjąć, że ból jest spowodowany podrażnieniem nerwu przebiegającego wzdłuż ściany klatki piersiowej.
W przypadku nasilonych dolegliwości można przez kilka dni stosować leki przecibólowo-przeciwzapalne. Proszę także zadbać o wygodny stanik. Istotna jest także aktywność fizyczna, szczególnie rozciąganie mięśni klatki piersiowej i kręgosłupa. Najlepszym sportem, który pozwala na utrzymanie mięśni klatki piersiowej w dobrej kondycji jest pływanie.
Pozdrawiam serdecznie