Powiększenie piersi i ból w dole brzucha podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. 1,5 tygodnia temu zauważyłam powiększenie piersi a od 2 dni boli mnie w dole obydwu piersi,jednak w prawej ból odczuwany nieco bardziej,szczególnie gdy dotykam,naciskam. Miesiączkę będę miała za 1,5 tygodnia,jednak tyle dni przed miesiączką mnie nie bolały,właściwie zwykle przed miesiączką nie odczuwam bólu piersi.Stosuję tabletki antykoncepcyjne od 4 miesięcy,wcześniej nic takiego nie było. Czy możliwe,że dopiero po 4 miesiącach stosowania tabletek są jakieś skutki uboczne? 5 miesięcy te

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Objawy uboczne związane z antykoncepcją hormonalną teoretycznie mogły pojawić się dopiero po 4 miesiącach. Ponieważ może być to jednak także wynik zmian w obrębie gruczołu piersiowego, sugeruję wykonanie USG piersi oraz konsultację ginekologiczną.