Powiększony brzuch i ból piersi w 3. tygodniu stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Przyjmuję od 3 września tabletki antykoncepcyjne. W ostatnim tygodniu zaczęłam się czuć ociężale, mam wrażenie, że mój brzuch jest powiększony i bolą mnie piersi. Czytałam załączoną ulotkę, w której wymieniano takie skutki uboczne, mimo to chciałabym się upewnić, czy to prawidłowa reakcja organizmu na hormony w trzecim tygodniu ich przyjmowania.
KOBIETA ponad rok temu

Tak możliwe jest że opisywane przez Panią objawy mogę się pojawić na początku przyjmowania antykoncepcji doustnej. W większości przypadków objawy te ustępują po 2-3 miesiącach stosowania antykoncepcji.