Dlaczego przy dotyku boli mnie pierś?

Witam, mam 24 lata i od 3 dni boli mnie lewa pierś, a dokładnie to na górze. Boli mnie, gdy ją dotykam, czuję w niej jakieś zgrubienie, no i sutek też mnie boli przy dotknięciu, ale ten ból jest minimalny. Proszę o jakąś radę, co to może być?
24 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Niestety, bez badania pacjenta i możliwości zebrania dokładnego wywiadu trudno stawiać diagnozę. Krótkotrwały ból, umiejscowiony w określonym obszarze klatki piersiowej, może wskazywać na nerwoból/zapalenie mięśni międzyżebrowych. W takiej sytuacji przeważnie wystarcza zażywanie leków przeciwzapalnych/przeciwbólowych przez kilka dni. Niemniej, zawsze warto zwrócić się o poradę do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam serdecznie