Dlaczego budzę się z silnym bólem oka?

Witam, od pewnego czasu mam problem z jednym okiem, co jakiś czas budze się z ostrym bolem oka, dodatkowo lzawi, jest czerwone, slabo na nie widze, mam swiatlowstret oraz bardzo spuchniete powieki. Po jednym dniu juz jest zazwyczaj lepiej. Lekarz stwierdzil nieprzyleganie nablonka rogowki. Bylem z ta przypadloscia juz kilka razy raz mialam wpisany ubytek centralnie i paracentralnie, raz przynosowa, a raz w keratopii punktowej. Dodam ze czesto swedza mnie oczy i mam stwierdzany odczyn brodawkowy spojowki. Czy to mozliwe ze te nieprzyleganie nablonka spowodowane jest niestwierdzona alergia? Czy jesli oko doznalo kiedys urazu nie powinienem miec ciagle jakiegos sladu po nim na oku np. Blizny? 2 Lata temu prysnąl mi olej z patelni, ale wtedy przemylem oko i byl spokoj, to jedyny uraz jaki pamietam i nie ma rowniez po nim śladu.

Witam mam wrazenie ze juz odpisywalam na to pytanie.nablonek co pewien czas po oparzeniu olejem ulega przerwaniu i wywoluje silny bol oka.leczenie jest typowe-,ślady oczywiscie widac w lampie szczelinowej ale blizny nie ma.uraz tak moze się idnawiac pare miesięcy do roku.Hezeli chodzi o alergię powinna byc w obu oczach-odczyn brodawkowy w obu oczach pozdrawiam serdecznie