Swędzenie, kłucie i pieczenie w oku

Witam. Prosze o odpowiedz na pytanie otoz wystapilo u mnie w prawym oku bol, swedzenie, klucie i troszke piecze. Czasami przy dotyku powieki tez byl bol i klucie oka. Okulista po badaniach stwierdzil ze mam za malo lez do ok 7 mm w obu oczach. Dostalam krople i masc. Czy te ze mam za malo lez jest cos niebezpiecznego dla zdrowia i czego jest objawem ? Czy jest to cos groznego? Lekarz mowil ze nue ma sie czym martwic ale prosze o konsultacje.

Aleksander Ropielewski

Jest to o tyle groźne że zbyt małą ilość łez sprzyja wysychaniu oka i uszkodzeniom oraz infekcjom i urazom rogówki. Przyczyna jest wieloczynnikowa i trudno jednoznacznie ją określić. Przy stosowaniu środków nawilżających nie ma zagrożenia dla wzroku.