Dlaczego cholesterol całkowity jest tak wysoki?

Witam! U mojego 9 letniego syna wyszedł wysoki cholesterol całkowity - 254, chol.HDL- 118 i chol. LDL 123. Mam pytanie - czy wieczorna kolacja z jajek mogła aż tak podwyższyć wynik? Syn na kilka dni przed badaniem miał jakiegoś wirusa (chyba) - wymiotował i bolał go brzuch. Praktycznie nic nie jadł i dzień przed badaniem odzyskał apetyt i tą kolacje zjadł.Trójglicerydy ma 79 mg.dl. Czy te wyniki są bardzo złe? jestem przerażona. Proszę o odpowiedź.

Dzień dobry,

wynik może być zaburzony poprzez kolację i także poprzez infekcję.

Proszę powtórzyć badanie za kilka dni, a dzień wcześniej należy zjeść delikatną kolację.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam serdecznie,
zjedzenie kolacji w postaci jajek nie ma większego wpływu na wyniki badań cholesterolu. Nie mniej jednak zalecam powtórzyć badanie w niedługim czasie szczególnie że wspomina Pani iż syn miał też infekcje.
Jeżeli wyniki nadal będą wysokie proszę zastosować dietę antycholesterolową.
W zmniejszaniu poziomu cholesterolu prócz diety pomoże również regularny wysiłek fizyczny.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk