Dlaczego ciągle jeszcze nie mam okresu?

Mam 35 lat i 9-miesięczną córeczkę, jest to moje 3 dziecko, oczywiście planowane, chciałam zadać pytanie, ponieważ mała była karmiona piersią, 4 grudnia dostałam pierwszy okres, który trwał 4 dni i od tego momentu okresu nie ma, a mamy dzisiaj 10 stycznia.
Chciałam zaznaczyć, że współżyjemy z mężem bardzo rzadko, z uwagi, gdyż mąż się bardzo boi o kolejną ciążę, czyli raz na 3 miesiące i zawsze w tym czasie używa się prezerwatywy.
Chciałam dodać, że malutką powoli odstawiam od piersi, zjadała tylko cysia raz w nocy, a od dzisiaj już koniec.
Bardzo proszę o szybką odpowiedź, co mogło być zaburzeniem tego, że okres się nie pojawił. Dziękuję.

Witam serdecznie,

jeżeli podczas karmienia piersią pojawi się miesiączka, to cykle zazwyczaj są nieregularne. Do unormowania cyklu potrzeba nawet do pół roku po odstawieniu dziecka od piersi. Zatem ma Pani na to jeszcze czas. Jednak zawsze w przypadku wątpliwości należy wykluczyć ciążę.

Pozdrawiam