Dlaczego ciągle krwawię?

Witam ponownie. Opisywałam moją dolegliwość, lecz mam jeszcze pytanie. Dla przypomnienia podam ją jeszcze raz. "Jak większość z nas mam problem i mam nadzieje, że ktoś będzie w stanie mi pomóc. 21.01 skończył mi się okres. Po 15 dniach wraz ze śluzem zauważyłam krew, jest jej dość dużo czerwonego koloru, czasem brązowego. Trwa to już 5 dni, troszkę się martwię, bo nigdy wcześniej przed ani po okresie nie miałam żadnych objawów. Nie wygląda to też jak miesiączka ponieważ krew występuje tylko ze śluzem. Wizytę u ginekologa mam dopiero za parę dni. Jeśli ktoś może mi pomoc, byłabym bardzo wdzięczna. Dodam, że w 5 dniu mam ból jak podczas miesiączki". Nie stosuję antykoncepcji hormonalnej i nigdy nie stosowałam, a krwawienie nadal trwa, rozpoczęło się jak napisałam wcześniej 5.02 i trwa do dziś, czyli 18.02. Lekarz powiedział, że "tak czasami się zdarza" i przepisał mnóstwo leków, które miały zapobiec krwawieniu, lecz zauważyłam silniejsze krwawienie z częstszymi bólami podbrzusza. Okres ma pojawić się dopiero za tydzień. Powoli zaczynam panikować więc chciałabym się dowiedzieć czy to może być coś poważnego? Na wizytę niestety trzeba parę dni czekać, a zmartwienia są coraz większe.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przyczyn plamienia międzymiesiączkowego jest wiele, dlatego nie można jednoznacznie określić, co jest wywołuje je u Pani. Do ustalenie tego niezbędna jest wizyta u ginekologa, który Panią zbada a następnie zleci badania laboratoryjne.
Najczęstszą przyczyną plamień u młodych kobiet są zaburzenia hormonalne, ale zdarzają się także mięśniaki, polipy, endometrioza.
Jeżeli wizyta u ginekologa ma odbyć się w ciągu najbliższych dni radziłabym uzbroić się w cierpliwość. Bez wykonania podstawowych badań nikt nie określi przyczyny Pani objawów.

Pozdrawiam