Zapytaj lekarza

1 , 0 3 3 , 2 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego ciągle krwawię?

Witam ponownie. Opisywałam moją dolegliwość, lecz mam jeszcze pytanie. Dla przypomnienia podam ją jeszcze raz. "Jak większość z nas mam problem i mam nadzieje, że ktoś będzie w stanie mi pomóc. 21.01 skończył mi się okres. Po 15 dniach wraz ze śluzem zauważyłam krew, jest jej dość dużo czerwonego koloru, czasem brązowego. Trwa to już 5 dni, troszkę się martwię, bo nigdy wcześniej przed ani po okresie nie miałam żadnych objawów. Nie wygląda to też jak miesiączka ponieważ krew występuje tylko ze śluzem. Wizytę u ginekologa mam dopiero za parę dni. Jeśli ktoś może mi pomoc, byłabym bardzo wdzięczna. Dodam, że w 5 dniu mam ból jak podczas miesiączki". Nie stosuję antykoncepcji hormonalnej i nigdy nie stosowałam, a krwawienie nadal trwa, rozpoczęło się jak napisałam wcześniej 5.02 i trwa do dziś, czyli 18.02. Lekarz powiedział, że "tak czasami się zdarza" i przepisał mnóstwo leków, które miały zapobiec krwawieniu, lecz zauważyłam silniejsze krwawienie z częstszymi bólami podbrzusza. Okres ma pojawić się dopiero za tydzień. Powoli zaczynam panikować więc chciałabym się dowiedzieć czy to może być coś poważnego? Na wizytę niestety trzeba parę dni czekać, a zmartwienia są coraz większe.    
ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Przyczyn plamienia międzymiesiączkowego jest wiele, dlatego nie można jednoznacznie określić, co jest wywołuje je u Pani. Do ustalenie tego niezbędna jest wizyta u ginekologa, który Panią zbada a następnie zleci badania laboratoryjne.
Najczęstszą przyczyną plamień u młodych kobiet są zaburzenia hormonalne, ale zdarzają się także mięśniaki, polipy, endometrioza.
Jeżeli wizyta u ginekologa ma odbyć się w ciągu najbliższych dni radziłabym uzbroić się w cierpliwość. Bez wykonania podstawowych badań nikt nie określi przyczyny Pani objawów.

Pozdrawiam
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy