Dlaczego czuję ból pod kolanem podczas chodzenia?

Witam. Od połowy września ubiegłego roku odczuwam ból pod kolanem podczas chodzenia. Podczas leżenia zaobserwowałem, że nie odczuwam bólu jedynie, gdy noga jest wychylona na zewnątrz. Na początku października byłem u ortopedy. W badaniu USG stwierdzono: "Ścięgno mięśnia dwugłowego uda o zatartej echostrukturze włukienkowej, w przyczepie strzałkowym hipoechogeniczne. Chrząstka na kości udowej w zakresie stawu rzepkowo - udowego niejednorodna echogenicznie, nierówna. W przedziale bocznym początkowe zmiany zwyrodnieniowe". Lekarz zalecił rehabilitację i konsultacje po. Pod koniec listopada udałem się ponownie, bo ból nie przechodził. Otrzymałem zastrzyk kombo (co to kolwiek oznacza), składający się z dwóch substancji. Jedna miała za zadanie obniżyć ból od razu, a druga później. O ile początkowo ból powiększył się, to później na jakiś okres zniknął. Dodatkowo lekarz zalecił rehabilitacje. Po skończeniu jednak dalej nie widzę poprawy. Na początku marca mam kolejny termin, tyle że już u innego ortopedy. Co może być przyczyną moich problemów, bo chyba naciągnięcuie ścięgna dwugłowego uda (diagnoza którą otrzymałem) nie może trwać aż tyle czasu? Z góry dziękuje za udzielenie odpowiedzi.

Witam serdecznie,

Przyczyn może być wiele. Potrzebna szczegółowa diagnostyka. Dlatego wskazana jest konsultacja u ortopedy celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.