Co mogę wyczytać z tego zapisu badania?

Proszę o interpretację wyniku. Ilość płynu w stawie w granicach normy. ML - bez widocznych cech uszkodzenia. MM - w obrębie strefy czerwonej pogranicza trzonu i rogu tylnego możliwa obecność niewielkiej poziomej szczeliny pęknięcia, do powierzchni obwodowej łąkotki. ACL - o zachowanej ciągłości, z cechami zmian przeciazeniowych. PCL - o zachowanej ciągłości, typowym sygnale i gładkich zarysach, prawidłowo napięte. LCL, MCL - o zachowanej ciągłości, z cechami miernie nasilonych zmian przeciążeniowych przy przyczepach udowych. Więzadło i troczki rzepki oraz ścięgno m. czworogłowego uda bez widocznych zmian patologicznych. Dyskretny obrzęk ciała tłuszczowego w sąsiedztwie górnej i przyśrodkowej części rzepki. Chrząstka rzepki o nieco nierównych zarysach w części przyśrodkowej. Chrząstka kości udowej w obrębie stawu rzepkowo-udowego oraz chrząstki przedziału przyśrodkowego i bocznego bez widocznych cech uszkodzenia. Brak cech obrzęku śródkostnego. W obrębie kłykcia przyśrodkowego kości udowej widoczne ognisko niskiego sygnału, średnicy ok. 3mm, mogące odpowiadać wyspie kostnej.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

W opisie rezonansu nie ma nic niepokojącego, a jedynie drobne zmiany przeciążeniowe. Ból kolana nie zawsze łączy się z uszkodzeniami w stawie. Najlepiej poszukać pomocy fizjoterapeuty.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty