Co mogę wyczytać z tego zapisu badania?

Proszę o interpretację wyniku. Ilość płynu w stawie w granicach normy. ML - bez widocznych cech uszkodzenia. MM - w obrębie strefy czerwonej pogranicza trzonu i rogu tylnego możliwa obecność niewielkiej poziomej szczeliny pęknięcia, do powierzchni obwodowej łąkotki. ACL - o zachowanej ciągłości, z cechami zmian przeciazeniowych. PCL - o zachowanej ciągłości, typowym sygnale i gładkich zarysach, prawidłowo napięte. LCL, MCL - o zachowanej ciągłości, z cechami miernie nasilonych zmian przeciążeniowych przy przyczepach udowych. Więzadło i troczki rzepki oraz ścięgno m. czworogłowego uda bez widocznych zmian patologicznych. Dyskretny obrzęk ciała tłuszczowego w sąsiedztwie górnej i przyśrodkowej części rzepki. Chrząstka rzepki o nieco nierównych zarysach w części przyśrodkowej. Chrząstka kości udowej w obrębie stawu rzepkowo-udowego oraz chrząstki przedziału przyśrodkowego i bocznego bez widocznych cech uszkodzenia. Brak cech obrzęku śródkostnego. W obrębie kłykcia przyśrodkowego kości udowej widoczne ognisko niskiego sygnału, średnicy ok. 3mm, mogące odpowiadać wyspie kostnej.

W opisie rezonansu nie ma nic niepokojącego, a jedynie drobne zmiany przeciążeniowe. Ból kolana nie zawsze łączy się z uszkodzeniami w stawie. Najlepiej poszukać pomocy fizjoterapeuty.