Dlaczego czuję ostry ból w nadgarstku?

Witam. Od jakiegoś czasu ( parę miesięcy) po kilka razy w tygodniu "łapie mnie" ostry ból jakby kłócie zaczynające się od nadgarstka i promieniujące w stronę łokcia. Występuje przy obu rękach- niekoniecznie jednocześnie . Dziś np. To już trzeci "atak", każdy trwa po około 5-10 minut. Dodatkowo często dlonie mi tak jakby dretwieja i muszę przez kilka mi Nic "poruszać" dłońmi aby przywrocic sprawność. Dodam że około 2 lata temu miałam bardzo często dziwną sytuację- przy wykrecaniu np. Mopa nagle strasznie zaczął mnie kloc nadgarstek-a później przez przy najmniej tydzień miałam problem cokolwiek ścisnąć, sytuacja zdarzala się 1- 2 w miesiącu przez około rok.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pani objawy mogą wynikać np. z zespołu cieśni nadgarstka. W takim wypadku niezbędna jest konsultacja neurologiczna w celu prawidłowej diagnostyki i leczenia.