Dlaczego dziecko jest rozdrażnione?

Chciałabym zapytać o córkę, wiek 4,5l, waga 15kg, wzrost 107cm. Jest to dziecko bardzo energiczne. Od pewnego czasu jest rozdrażniona, pobudzona, brak koncentracji, nie ma apetytu, zdążają sie zaparcia, ma problemy z zasypianiem, wybudza się w nocy, oczy podkrążone i widoczne sińce pod oczami, skarży się na bóle nóg. Morfologia Ok. Zrobiłam tez bad tarczycy: tsh- 1,140 n. 0,270-4,200; ft4- 19 n. 12,00-22,00; ft3- 6,3 n. 3,1-6,8. Czy ft3 na wysokim poziomie może dawać takie objawy? Czy wykonać jeszcze jakieś badania? Może to brak jodu? Suplementuje wit D3. Żelazo 128 n. 50-170; magnez- 2,41 n. 1,5-2,6. Dziękuje i pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

przede wszystkim. udać się do lekarza pediatry po badaniu będzie można coś więćej powiedzieć.