Dlaczego jestem przygnębiona?

Od kilku dni leże w łóżku, nie jem i prawie nie śpię. Nic mi się nie chce. Jestem ciągle zmęczona, nic mnie nie obchodzi. Potrafie przez godzine gapic sie w jeden punkt. Chce mi sie plakac a nie mam łez. Jestem przygnębiona od jakiegos czasu a nie wiem dlaczego. Nic złego sie nie stalo. Nie wiem co sie dzieje i dlaczego.

Dzień Dobry Pani,

Opisane przez Panią symptomy wskazują na mocno obniżony nastrój.
Wskazana byłaby konsultacja psychologiczna/psychoterapeutyczna.

Z przesłaniem dla Pani tylko zadowalającego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Pani objawy brzmią depresyjnie i jak Pani sama wskazuje jest trudność z przeżywaniem emocji i ich wyrażaniem. Na blokowanie emocji trzeba poświęcić sporo energii, stąd prawdopodobnie zmęczenie. Zazwyczaj takie "zamrożenie" jest związane z trudnym doświadczeniem, utratą, kryzysem, ważną zmianą w życiu. Jeśli trudno Pani zidentyfikować, co mogło by być przyczyną, może warto wybrać się na konsultację psychoterapeutyczną. Przedłużanie takie stanu może rozwinąć się w depresję, więc warto działać wcześniej. Pozdrawiam.

Witam Panią,
Pani objawy są niepokojące.
Utrzymujące się znaczne obniżenie nastroju, brak zainteresowania
światem zewnętrznym, brak apetytu, wyraźnie obniżona
sprawność myślenia, ewidentne spowolnienie psychoruchowe
- to wszystko może wskazywać na rozwijające się zaburzenia
depresyjne
.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła leczenie, psychoterapię.
Proszę nie zwlekać, bowiem objawy będą się nasilać
i mogą prowadzić do pogarszania się Pani stanu zdrowia
psychicznego
i fizycznego.
Mogą też pojawić się inne zaburzenia.
Proszę jak najprędzej skonsultować problem z lekarzem
psychiatrą a przede wszystkim z psychoterapeutą.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną
siły witalne i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl