Dlaczego każde katar u 2,5 letniego dziecka kończy się zapaleniem gardła?

Dzien dobry prosze o rade . Moj syn 2,5roku zawsze gdy ma katar konczy sie zapaleniem gardla dlaczego?odrazu zaczynamy stosowac nasivin jak tylko pojawi sie katar i wode morska .czego to moze byc przyczyna ze i tak rozwija sie az do zapalenia??zmienic krople czy cos jeszcze mu odrazu dawac jakis syrop przeciwwirusowy??

może dlatego że większość infekcji górnych dróg to zapalenia nosogardła, a może dlatego że według materiałów naukowych te leki zwiększają komfort pacjenta ale nie wpływają na przebieg leczenia!!!!!!!!!!