Nasilający się kaszel i katar u niemowlaka

Witam. Moja córka 5 mies. od około 4 tyg. ma katar oraz kaszel . Pediatra polecił kupić syrop lipomal oraz Loratan ,natomiast na katar wode morska i nasivin. Chodzimy raz w tygodniu na kontrole na płuckach jest czysto, gardełko takze blade. Dodam ze czytałam na temat alergii u dzieci i bardzo mnie to za niepokoiło ponieważ po zimie wyszła mi pleśń w mieszkaniu (obecnie w remoncie) . Córka kaszle najwiecej z rana,katar nasila sie na wieczór. Co moge zrobić aby maleństwu pomóc?

Witam. Opisane objawy rzeczywiście mogą być wynikiem alergii. Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego i jak najczęściej przebywać z dzieckiem na świeżym powietrzu. Warto zadbać również o regularne wietrzenie i czystość mieszkania.