Wpływ pleśni na zdrowie

Witam. Chcialam zapytac jakiw dolegliwosci i jaki wplyw moze miec plesn wychodząca w sezonie grzewczym na zdrowie. Ostatnio uslyszalam ze wydzielina splywajaca po gardle z zatok,suchosc nosa i jamu ustnej.a takze kaszel czesty u dziecka moze byc od tego. Okazalo sie ze córka ma uczulenie m.in na alternarie,c y to jest właśnie ten grzyb ze scian?czyscimy to ciagls ale czesto wychodzi.

Witam,
pleśń oczywiście negatywnie wpływa na zdrowie. Jeśli dziecko ma alergię szczególne ważne jest by ograniczyć jego "dostęp" do danych pleśni.
Zasady, których należy się trzymać:
-wietrzenie pokoju 2 razy dziennie
-nieużywanie nawilżaczy powietrza
-eliminacja jawnych wykwitów, unikanie przebywania w piwnicach, zawilgoconych łazienkach, starych domostwach
-przechowywanie warzyw i owoców w lodówce - nie wolno spożywać tych nadpsutych, nawet po odkrojeniu pleśni
-ograniczenie hodowli kwiatów doniczkowych

Problem pleśni na ścianie trzeba koniecznie wyeliminować. Jeśli spreje grzybobójcze nie działają, trzeba sprawdzić i wyeliminować przyczynę zawilgocenia ściany (np. podciekanie z balkonu, niewłaściwa izolacja).
Jeśli mieszka Pani w wynajętym mieszkaniu i nie ma możliwości "poszukiwania" warto - porządnie odgrzybić ścianę preparatami zawierającymi chlor - dziecko nie powinno przebywać wtedy w mieszkaniu ok. 2 dni, pokój należy dobrze wywietrzyć. Warto zakupić osuszacz (nie pochłaniacz wilgoci) - może to wyeliminuje państwa problem.