Dlaczego krwawienie miesiączkowe się przedłuża?

Od kilku miesięcy przedłuża mi się okres. Bywa, że trwa do 2 tygodni. Na dodatek, od 3 miesięcy mam nieustające upławy, czasem bezwonne, czasem z przykrym, nieprzyjemnym zapachem. Upławy są różnej kolorystyki, od białych, poprzez żółte i zielone. Głównie występują podczas chodzenia, siedząc "nic nie leci". Jest to uciążliwe, ponieważ muszę codziennie nosić podpaski. Podczas stosunku pojawia się krew, która wynika chyba z tych upławów. Co może być tego przyczyną? Upławy pojawiły się po kąpieli w basenie chlorowanym, i od tamtej pory nie ustępują.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, opisane przez Panią upławy o kolorze zielonkawym, żółtawym i białawym mogą wiązać się z obecnością infekcji bakteryjnej/grzybiczej, na którą jest się narażonym szczególnie w miejscach takich jak baseny, publiczne toalety w przypadku słabszej odporności organizmu.

Nieregularne cykle miesiączkowe, przedłużone krwawienie, plamienie po stosunku to kolejne z objawów infekcji intymnej, które powinny nas skłonić do wizyty u lekarza ginekologa.

W pytaniu wspomina Pani, że problemy z miesiączką występują już od kilku miesięcy, co może oznaczać problemy ze strony układu hormonalnego.

W Pani sytuacji najlepiej byłoby udać się jak najszybciej na wizytę, podczas której zostanie wykonane badanie cytologiczne oraz USG. Ginekolog będzie w stanie określić przyczynę tego typu dolegliwości i wdroży odpowiednie leczenie, dzięki czemu poprawi się stan Pani zdrowia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jej-miesiaczka-trwala-2-tygodnie-babcia-zdradzila-wnuczce-tajemnice

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka

https://portal.abczdrowie.pl/menstruacja-najwazniejsze-informacje

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.