Dlaczego mam fioletowy rumień na nodze?

Witam,w piątek coś mnie ugryzło w łydkę,zrobił mi się spory rumień około 10cm a w samym środku rumienia taki punkt,dzisiaj zrobił mi się ten punkt taki bardziej fioletowy i ogólnie cały rumień jest twardy,swędzi mnie i ściąga,jak chodzę trochę boli,rok temu miałem dokładnie to samo i te po bokach łydek

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza poz lub do dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmianę, zbada ją . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.