Dlaczego mam problemy z przełykaniem mając 28 lat?

Witam. Od jakiegoś czasu mam problemy z przełykaniem. Jem tylko to, co dobrze przeżuję. Większych kawałków nie mogę. Gardło mnie nie boli i mnie to zadziwia. Dodam, że byłem u laryngologa, stwierdził, że to może być od liquidu od e papierosa i że coś tam jest i że na jego miejscu warto byloby sprawdzić w razie czego. Czy to może być nowotwór? Bardzo się boję i stresuje tym wszystkim. Dodam że miewałem takie problemy wcześniej ale mijały one po tygodniu, góra dwóch raz na rok.

Dysfagia (zaburzenia przełykania) może być manifestacją zapalenia gardła i przełyku (np. eozynofilowego zapalenia przełyku), zmian nowotworowych, ucisku (np. poprzez powiększoną tarczycę czy guzy śródpiersia), cukrzycy, przyjmowanych leków, twardziny układowej, przepuklin okołoprzełykowych, a nawet wad zastawki mitralnej. Z uwagi na małą swoistość objawu, konieczne będzie pogłębienie wywiadu i diagnostyki. Sugeruję kontakt z gastroenterologiem.