Dlaczego mam te bóle i sztywnienie twarzy?

Dzień dobry. Od pewnego czasu cierpię na sztywnienie i pulsujący ból twarzy w okolicy ust. Objawy te występują właśicwie przez cały czas.Jaka może być przyczyna? Leczę sie na nerwicę i migreny, ale żadne z leków które przyjmuję nie pomagają na te objawy.
MĘŻCZYZNA, 39 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry.

Może to być objaw psychogenny związany z "nerwicą", a może to być objaw organiczny. W tym celu konieczna jest diagnostyka u neurologa. Jeśli lekarz neurolog wykluczy podłoże organiczne (np. uszkodzenie nerwu twarzowego) konieczne jest wtedy leczenie psychoterapeutyczne. Zresztą psychoterapia jest podstawą w leczeniu zaburzeń lękowych (nerwic).