Dlaczego mam ten stan podgorączkowy mając 30 lat?

Witam, mam 30 lat. Od 5 dni mam stan podgorączkowy, ból głowy, zmęczenie. Nie miałam kontaktu z osobami chorymi na covid więc nie sądzę. Nie kaszle nie smarkam nic. Od pół roku leczę lęk nerwice lekiem pramolan. Było lepiej. Od 2 tygodni dalej przyszły duszności zmęczenie i ogólne gorsze samopoczucie. A teraz od 5 dni stan podgorączkowy. Czy to może być związane z nerwicą czy też z inną chorobą?

Jest ogrom chorób, w przebiegu których dochodzi do stanu podgorączkowego 37,0-37,5st. Jeśli stan podgorączkowy jest krótko czyli kilka dni i nie występują inne dolegliwości to nie ma potrzeby diagnozować takiego stanu. Stany podgorączkowe utrzymujące się kilka tygodni lub miesięcy mogą już być objawem poważnej choroby. W pani przypadku nie można postawić diagnozy na odległość. Konieczna dalsza samoobserwacja i jak nie będzie poprawy to trzeba zgłosić się do lekarza.