Dlaczego mam wzdęcia od 6 tygodni?

Witam, Od kilku tygodni (ok 6) zmagam się z kilkoma dolegliwościami jakimi są: -wzdęcia -gazy -twardy brzuch -uczucie ciężkości i spuchniętego brzucha Jestem kobieta, 24 lata, od prawie 4 lat na diecie wegańskiej. Moja dieta głównie opiera się na warzywach i owocach, bardzo rzadko spożywam gluten, nie pije napojów gazowanych ani alkoholu. Dodam jeszcze ze jestem w trakcie rzucania palenia i wciąż zdarza mi się zapalić jedne lub dwa papierosy dziennie. Z góry dziękuje za odpowiedz
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Dlaczego mam te wzdęcia?

Witam od jakiegos czasu zmagam sie z dziwnymi objawiami tzn nietypowymi. Na wstepie powiem co mi jest: przelewanie sie w brzuchu, wzdecia,odbijanie sie, uczucie nie wiem jak to nazwac skurczy albo uderzenie ktorkotrwalych po brzuchu czy to z lewej czy to z prawej strony.To pulosowanie odczuwam tez w roznych innych czesciach ciala takich jak:lydki,uda,posladki rece,drganie pod prawym okiem, rozne lokalizacje zwykle trwa to chwile.Czesto tez pojawia sie krew z nosa nie sa to krwotoki ale czasem małe skrzepy krwi.Mialem wykonane 2 razy usg brzucha,2 razy echo serca,Wiele razy morfologie krwi,Badanie tarczycy,Kolonskopie wszystkie te badania wporzadku.Lekarz twierdzi ze to nerwica i jelito drazliwe...Kazal brac tribux Forte⁰ ale jak dla mnie ma to marny skutek..prosze o jakas interpretacje bo nie wiem co z tym robic..
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Witam Pana,

Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca) i podwyższone ciśnienie krwi, inne objawy to; nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego). Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania).

Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne. Zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Bardzo krwawię 6 tygodni po porodzie. Co mam robić?

Jestem 6 tygodni po porodzie. Do tej pory krwawiłam tylko trochę, a teraz gdy skończył się 5 tydzień zaczęło strasznie ze mnie lecieć, że co pół godziny muszę zmieniać podkłady higieniczne (podpaski).
Proszę o pomoc.

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
83 poziom zaufania

Witam!
Wszystkie mamy doświadczają krwawień połogowych, towarzyszących gojeniu się rany po łożysku, kurczeniu macicy i złuszczaniu doczesnej. Często nie jest łatwo odróżnić fizjologicznego, połogowego krwawienia, od takiego, które świadczy o stanie patologicznym. W sześć tygodni po porodzie nie powinno być już we krwi skrzepów, a kolor wydzieliny powinien być stosunkowo jasny. Niestety Pani opis jest dość skąpy, nie wiem, czy karmi Pani piersią, czy stosuje antykoncepcję hormonalną, czy odczuwa Pani dyskomfort i ból podbrzusza, czy wydzielina jest żywo czerwoną krwią, czy ma zapach, etc.
Jeżeli rzeczywiście zużywa Pani jedną podpaskę na pół godziny, to może mieć do czynienia z późnym krwotokiem poporodowym. W takiej sytuacji należy się zgłosić na ginekologiczną izbę przyjęć. Sytuacja wymaga działania bez zwłoki (telefon na pogotowie), jeżeli dodatkowo doświadczy Pani takich objawów jak przyspieszenie rytmu serca, spłycenie oddechu, zasłabnięcie czy intensywne pocenie.
Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty