Dlaczego mam zgrubienia po wstrzyknięciu preparatu Restyline?

Dzień dobry. Dziesięć dni temu miałam wstrzyknięty kaniulą w policzki preparat Restyline. Po trzech dniach zauważyłam duże (wielkości opuszka kciuka) zgrubienia po obu stronach nosa. Lekarz powiedział mi, że mam spokojnie czekać. Niestety zgubienia nie ustępują. Czy mam nadal czekać, czy też jest coś co mogę zrobić, żeby sytuację poprawić? Będę wdzięczna za odpowiedż, bo obawiam się, że nic nie robiąc mogę pogorszyć sytuację.

Witam miejsca należy masować do momentu aż zmiękną i nie będą wyczuwalne pod palcami. Może Pani również skonsultować sie u innego specjalisty jeśli coś Panią niepokoi, warto mieć wtedy ze sobą odpis z kartoteki.

Proszę zgłosić się na kolejną wizytę kontrolną do lekarza, który wykonał zabieg i omówić swoje wątpliwości. Jeśli kwas się przemieścił, istnieją metody jego rozpuszczenia bądź przyspieszenia wchłaniania.