Dlaczego miałam taki atak trądziku?

Witam. W zeszłym roku, wraz z początkiem sierpnia wysypało mnie mocno na dekolcie licznymi wypryskami. Brałam Tetralysal w kapsułkach, ponieważ problem pojawiał się również na skórze twarzy. Terapię ukończyłam po kilku miesiącach a problem na jakiś czas znacznie ucichł. Tego roku niestety znów pojawiły się krosty, dosłownie w tym samym czasie, mianowicie wraz z początkiem sierpnia. Zmiany są czerwone, rozsiane po dekolcie, mają białe, jakby ropne końce, są dość małe ale jest ich sporo. Wyglądają ni to jak potówki ni to jak pryszcze. I tu moje pytanie - czy to możliwe, że to odczyn alergiczny na jakieś pyłki? A może na nadmierne o tej porze upały i słońce? Moja skóra już drugi rok z rzędu tak okropnie reaguje w okresie tylko i wyłącznie sierpnia. Wizyta u lekarza dopiero w planie, co robić do tej pory? Gdzie szukać przyczyny takiego „sierpniowego” wysypu?

Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl