Dlaczego moje brodawki sutkowe tak wyglądają?

Witam, mam 18 lat i od dłuższego czasu (także przez okres dojrzewania) mam dosyć nietypowe spostrzeżenie dotyczące moich otoczek brodawkowych. Są jakby napuchnięte przez większość czasu, w zimnie stają się normalne i zmieniają kolor, natomiast w zwykłej sytuacji są wypukłe, to może zwiastować coś patologicznego, czy taka moja uroda i to raczej fizjologiczna kwestia? Dodam, że nie mam dolegliwości bólowych.

Wygląd brodawek wykazuje zmienność osobniczą - różni się u każdej osoby. Zmienia się w zależności od czynników zewnętrznych (dotyk, temperatura) i wewnętrznych (hormonalnych). Jeżeli chce Pani zyskać pewność, że wszystko jest w porządku, powinna Pani zgłosić się do poradni ginekologicznej.