Dlaczego na moich stopach pojawiły się punktowe zmiany?

Witam serdecznie. Od paru miesięcy borykam się z pewnym problemem. Zauważyłam na moich stopach punktowe zmiany. Są to twarde, małe chrostki, lekko zaczerwienione. Bolą przy dotyku, ale mimo to mam ochotę je drapać. Skóra w tym miejscu trochę się łuszczy. Ponadto zauważyłam że pomiędzy palcami stóp mam białe skórki. Łuszczą sie i bolą. Skóra tam wygląda jakby popękała. Pracuję 40 godzin w tygodniu w butach a'la BHP, które nie należą do przewiewnych. Czy jest to kwestia butów? Poza tym, pracuję w Holandii, więc wizyta u lekarza na chwilę obecną nie jest możliwa. Jestem ubezpieczona, ale lekarze tutaj na większość rzeczy każą zażywać paracetamol. Czy jest możliwość wyleczenia tego sposobami domowymi, albo w jakiś inny, łatwo dostępny sposób?

Lek. Tomasz Budlewski

Być może jest to zmiana uczuleniowa , konieczna wizyta u lekarza tak na miejscu po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć