Dlaczego na skórze występują żółte przebarwienia?

Na wewnętrznej części dłoni mniej więcej na środku moja skóra ma żółte przebarwienia. Na drugiej dłoni ich nie ma, w innych miejscach na ciele również nie. Nie biorę leków, czasami zażywam kurkumę z piperyną, jednak wcześniej nie zauważyłem takich przebarwień. Ponadto tą właśnie dłonią dzień wcześniej "rozkruszałem" zbrylony proszek do prania. Czy trzeba się martwić, czy te przebarwienia mogą być powodem tych wyżej wymienionych kwestii i same znikną?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli przebarwienie, które Pan zauważył nie zniknie pomimo upływu czasu, to proszę udać się do lekarza.

Jak najbardziej może ono zniknąć, zwłaszcza, że kurkuma jest w stanie barwić skórę na żółto. Ponadto zabarwienie skóry może mieć związek z dotykaniem proszku do prania lub innych produktów.

Jeśli przebarwienie nie zniknie, to należy skorzystać z konsultacji lekarskiej, ponieważ przyczyną powstawania takich przebarwień mogą być także choroby wątroby, dlatego trzeba będzie się przebadać.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pan poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-zolte-przebarwienia-na-dloniach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zolte-plamy-wewnatrz-dloni,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-zolte-plamy-na-dloni-i-na-jezyku-oznaczaja-problemy-z-watroba.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.