Dlaczego nagle pojawił się trądzik?

Od jakiś 2 miesięcy zaczęły mi się problemy z trądzikiem, przedtem nie miałam takich problemów. Byłam nawet z tym u dermatologa, jednak maść działa przez pewien czas, lecz później przestała działać. Co może zwalczyć ten trądzik ?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Nie napisałaś jaki preparat stosowałaś. Być może warto zamienić go na zawierający lek z innej grupy.

Nie ma też informacji o wieku. Jeśli nagle pojawił się trądzik a nie występował w okresie dojrzewania, może należałoby oznaczyć hormony płciowe, by sprawdzić, czy nie wystepują zaburzenia. Gdyby tak było poprawę mogłyby przynieść doustne tabletki antykoncepcyjne zawierające progestagen o działaniu antyandrogennym.

Jeśli nie hormony byłyby przyczyną, być może konieczne okazałoby sie włączenie preparatów o działaniu ogólnym. Jednak to może ocenioć dermatolog prowadzący leczenie, który wie, jakie leki już przyjmowałaś.

Doradzam więc poinformować go o braku skuteczności przepisanego specyfiku.

Pozdrawiam serdecznie

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.