Jak wyleczyć trądzik i pozbyć się wągrów?

Witam. Mam problem z trądzikiem. Na twarzy pryszczy jest dość dużo, do tego wągry. Jest to uciążliwe. Stosowałam kremy, maści, byłam nawet u dermatologa, lecz maść którą dostałam nie pomogła. Tabletki również zawiodły, tak samo jak herbatki. Obecnie zażywam tabletki z drożdży piwnych, na razie nie ma zaskakujących efektów, ale biorę je od niedawna. Proszę o pilną pomoc, bardzo mi na tym zależy i będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Witam!

Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się trądziku jest kuracja indywidualnie dobrana przez lekarza dermatologa. Po dokonaniu oceny problemu dobierze on właściwą kurację oraz niezbędną dla jej powodzenia pielęgnację. Trzeba pamiętać, że terapia wymaga czasu, jednak warto uzbroić się w cierpliwość, by móc cieszyć się później ładną cerą. Może zdarzyć się, iż początkowo zastosowany preparat okaże się nieskuteczny. Wtedy należy poinformować lekarza, który zamieni go na inny specyfik.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy