Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Proste sposoby na trądzik

Mam 15 lat :P i od 3 lat pojawia się u mnie trądzik (nos, czoło i na policzkach trocę). Nie są to jakieś ropne krosty, tylko takie normalne wągry i takie tam ;P. Nie wiem już jak z tym sobie radzić, czy są może jakieś domowe kuracje, rumianek? Przez to wszystko muszę grzywkę nosić -.-' i zakrywać to jakoś..:( POMOCY! ODPISZCIE :(((((! ;(((( czekam :(((

KOBIETA, 15 LAT ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Witam!

Jeśli nie korzystałaś z pomocy dermatologa, warto byłoby zasięgnąć porady. Po dokonaniu oceny skali problemu, przepisze odpowiednie preparaty, a także doradzi jak pielęgnować cerę.

O sposobach radzenia sobie z trądzikiem możesz też poczytać w artykule: Sposoby na trądzik.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy