Dlaczego nie mam miesiączki?

witam. mam pewien problem. otóż zauważyłam u siebie brak miesiączki i podejrzewam ciąże. ok.5 dni temu miałam mocne brązowe plamienie. ucieszyłam się bo bałam się że nie dostane okresu. zazwyczaj u mnie jest tak że 2 dni przed okresem mam takie mocno brązowe plamienie a następnego dnia pojawia sie już krew. 3 dnia dostaje okresu dość obfitego. jednak zamiast krwi , nie ma nic. na wkładce pojawia się tylko jasny brązowy śluz ale jest go bardzo bardzo mało. utrzymuje sie to do teraz. współżyłam z moim partnerem już pare razy, bez zabezpieczenia ale nie był to seks przerywany. zazwyczaj szybko się męczyłam a on nawet nie dochodził stosunek trwał dosłownie 5/10 minut. moge dodac to ze mialam nieregularne okresy a nagle 2 razy pod rzad mialam okres rowno 16 i myslalam ze wyregulowalo mi sie to. mozliwe ze sie mylilam ale bardzo sie boje ze jestem w ciazy. mam zamiar zrobic test ciazowy. ostatnio duzo sie stresowalam i wlasnie balam ze jestem w ciazy a czytalam ze negatywne uczucia moga spowolnic okres. nie mialam zadnych mdlosci, nie mam wyzszej temperatury ani innych typowych objawow ciazy. ale niepokoi mnie brak miesiaczki... czy moglby mi ktos pomoc?

Lek. Tomasz Budlewski

należy oznaczyć poziom beta hcg i koniecznie udać się do lekarza ginekologa.