Dlaczego nie mam okresu? Jestem 5 miesięcy po porodzie

Witam. Jestem 5 miesiecy po porodzie, przestałam karmić piersią po miesiącu. Dostałam miesiączkę w czerwcu (urodziłam w maju), potem w lipcu, potem z 5-dniowym opóznieniem w sierpniu. 26 września powinna być kolejna, ale do tej pory brak. Nie mam mdłości, bólu piersi ani żadnych objawów ciąży. Robiłam test, wyszedł negatywny. Co mam robić? Z mężem stosujemy antykoncepcję (prezerwatywy).

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jako, że stosują Państwo skuteczną metodę antykoncepcyjną, a test wyszedł negatywny, ciąża jest niezwykle mało prawdopodobna.
Przyczyn zaburzeń cyklu jest wiele i najlepiej je wyjaśni badanie ginekologiczne.