Dlaczego nie mam pełnego zarostu?

Mam kolejne pytanie, będę miał w maju 22 lata, od 17-18- tego roku życia mam zarost najpierw wiadomo mały, a teraz coraz większy i coraz szybciej rośnie po goleniu. Wszystko by było super, gdyby nie to, że zarost jest nie pełny, mam troszkę (niewiele) ponad żuchwę, a z boku prawie w równej linii z pejsami. Chciałbym się dowiedzieć jaka może być przyczyna tego, że zarostu nie mam pod policzkami i troszkę na nich, żeby był normalny taki jaki powinien być a nie częściowy. Dziękuję.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisane przez Pana objawy raczej nie są związane z patologią chorobową. Owłosienie u ludzi jest sprawą indywidualną. Jeżeli owłosienie w okolicach płciowych wykształcone jest prawidłowo to raczej nie ma powodu do obaw. Jeżeli ma Pan jednak wątpliwości można spróbować skonsultować się z lekarzem, który będzie miał możliwość wykonania badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu. Najlepiej aby w pierwszej kolejności udał się Pan do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam