Dlaczego nie mam włosów na rękach i nogach?

Witam, staram się znaleźć w internecie informacje o braku owłosienia na rękach i na nogach. Mam 26 lat o ile wcześniej myślałem, że to jest późniejsze dojrzewanie to teraz już nie wiem dlaczego tego owłosienia nie mam, czy to nie jest problem z czymś poważniejszym? Mam nadzieję, że brak owłosienia nie powoduje mniejszej ilości hormonów, a co za tym idzie zdolności w płodności lub coś takiego. W miejsca intymnych mam owłosienie i pod pachami nie jest ich dużo, ale są... mam lekki zarost. W dzieciństwie miałem problem z włosami, miałem małe łyse placki na głowie, ale ostatecznie włosy w tych miejscach mi urosły... Proszę o radę i opinię. Pozdrawiam
26 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisane przez Pana objawy raczej nie są związane z patologią chorobową.  Owłosienie u ludzi jest sprawą indywidualną. Jeżeli owłosienie w okolicach płciowych wykształcone jest prawidłowo to raczej nie ma powodu do obaw. Jeżeli ma Pan jednak wątpliwości można spróbować skonsultować się z lekarzem, który będzie miał możliwość wykonania badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu. Najlepiej aby w pierwszej kolejności udał się Pan do lekarza rodzinnego, jeżeli będzie taka konieczność lekarz skieruje Pana do specjalistów (na przykład endokrynologa).
Natomiast opisane przez Pana dolegliwości z dzieciństwa mogą wskazywać na łysienie plackowate, natomiast raczej nie ma to wpływu na obecne objawy -  jednak można ten problem skonsultować z dermatologiem - nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam