Dlaczego nie mogę pozbyć się flegmy po wyleczonej grypie?

Dzień dobry! Tydzień temu wyleczyłam grypę. Będąc na kontroli u lekarza miałam jedynie mokry kaszel. Dostałam syrop wykrztuśny na dzień, a na noc miałam brać syrop przeciwkaszlowy. Gardło jest zdrowe i nic nie boli, ale do dziś dokucza mi mokry kaszel. Dalej jestem zawalona. Nie mogę pozbyć się flegmy. Podczas kaszlu cały czas coś się odrywa. Męczy mnie częste odkrztuszanie. Powinnam dalej kontynuować leczenie syropem wykrztuśnym czy udać się ponownie do lekarza? Czy mogę zarażać?

Lek. Katarzyna Szymczak

Kaszel poinfekcyjny może utrzymywać się nawet kilka tygodni. Może pani spróbować inhalacji z soli fizjologicznej oraz udać się na ponowna wizytę u lekarza.
Pozdrawiam