Dlaczego nie mogę wyleczyć dróg oddechowych?

Mężczyzna, 37 lat. Od przeszło dwóch miesięcy nie mogę wyleczyć dróg oddechowych, ciągle męczy mnie kaszel bez odkrztuszania wydzieliny, ostatnio doszło ogólne mocne osłabienie i zapalenie spojówek. Badania krwii wykazały odchylenia od norm: OB na poziomie 1 mm/h oraz podwyższony potas 5,16 mmol/l przy normie 3,5-5,10 oraz podwyższony cholesterol całkowity 207 mg/dl, mocz: podwyższony ciężar własciwy na poziomie 1,035; bakterie: skąpa flora bakteryjna i bardzo liczne pasma śluzu w polu widzenia. Reszta w normie. O czym mogą świadczyć takie wyniki? Lekarz zlecający badania podejrzewał alergię, ale przepisał również antybiotyk. Czy powinienem wykonać jakieś kolejne badania?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje powtórzyć jonogram i koniecznie ponownie udac się do lekarza zlecającego powyzsze badania.