Dlaczego nie mogę zajść w ciążę, chociaż tak bardzo chcę?

13 miesięcy temu odstawiłam antykoncepcję. Przez 3 lata stosowałam tabletki i w tym czasie około 5 miesięcy plastry. Miałam też zrobiony zastrzyk, którego tak na prawdę nie powinnam mieć ponieważ nie rodziłam jeszcze dzieci. Około 6 miesięcy temu przy lewym jajniku zrobiła mi się kulka z wodą niestety nie wiem co to było gdyż moja Pani doktor sama tego nie wiedziała. Przepisała mi witaminy. Przy następnej kontroli już nie była to kulka z wodą, a z krwią. Bałam się strasznie, a bolało jeszcze gorzej przy każdym stosunku. Za pół roku kończę 20 lat i od roku staram się razem z partnerem o dziecko, ale nam to po prostu nie wychodzi. Mój partner ma pozytywne wyniki tak jak i ja. Nie umiemy znaleźć problemu, dlaczego nie mogę zajść w ciążę. Codziennie wychodząc z domu widzę szczęśliwe mamy ze swoimi pociechami i dobijam się coraz bardziej, gdyż nie wiem już co mam robić albo co robię źle, że nie mogę zajść w ciążę. W mojej rodzinie żadna z kobiet nie była bezpłodna jak i również nikt się na to nie leczył. Więc co takiego robię źle? Uprawiam seks codziennie po za dniami w których mam okres. W dni płodne jak i nie płodne uprawiam seks. Niestety nie wychodzi. Co jeszcze mogę zrobić lub zmienić? Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje stosunki tylko w dni płodne ew monitorniwanie cyklu- owulacji.