Dlaczego odczuwam obecność soczewki w oku?

Dzień dobry, mam pewien problem. Od 5 miesiecy korzystam z markowych soczewek miesiecznych (używam miesiecznych tylko z powodu finansowych, normalnie używałbym jednodniowych). Dbam o nie specjalnym płynem. Przez pierwsze 4 miesiace bylo wszystko ok, niestety pojawil sie problem. Najpierw w lewym oku czulem obecnosc soczewki, po kilku dniach przeszlo, ale na prawej teraz tak mam. To nie wina soczewki, gdyż probowalem zmienic, a takze z nowa parą i dalej czuję taki ciagly delikatny ścisk w prawym oku. Nie używam kropel do oczu. Zakladam soczewki odpowiednią stroną. Prosze o poradę.

Witam.mogą byc dwa powody-obecne temperatury powietrza lub pewien rodzaj uczulenia-powinien Pan sie zbadac u specjalisty ktory oceni stan gilmu łzowego oraz stan eorka spojowkowego i nablonka rogowek.to jest pilne.pozdrawiam serdecznie