Dlaczego odczuwam pieczenie oczu po zrobieniu makijażu?

Ból oczu a makijaż Mam problem z oczami,aczkolwiek robię bardzo podstawowy makijaż czyli podkład nakładam go również w okolicach oczu żeby się nie odznaczało ,używam też tuszu do rzęs i tyle.Ale po kilkudziesięciu minutach oczy zaczynają mnie piec ,muszę brać wacik i zmyć wszystko,zmieniłam tusz na hipoalergiczny ale mam wrażenie że jest jeszcze gorzej. Jako nastolatka używałam zwykłych kosmetyków i nic mi nie było. A teraz nawet nie mogę pomalować rzęs. Co może być przyczyną lub gdzie mogę pójść tym problemem ? Bardzo proszę o porady. Z góry dziękuję.

Może się zdarzyć, że uczulają Panią nawet składniki kosmetyków hipoalergicznych. Przecież rumianek (o działaniu nota bene przeciwalergicznym) też niektórych uczula.

Warto chwilowo z rezygnować z kosmetyków na chociaż kilka dni, by skóra "odpoczęła". W tym czasie można kilkukrotnie przemywać ją naparami ziołowymi, zrobić sobie jakąś ziołową maseczkę, itd., by poprawić stan skóry. Po kilku dniach można spróbować z pojedynczym kosmetykiem, by było wiadome co podrażnia.

Ziołolecznictwo można wykorzystać do przemywania (napary ziołowe) czy oczyszczania skóry (oleje ziołowe). Ewentualnie po wykonaniu testów alergicznych, można sięgnąć - najlepiej we współpracy ze specjalistą - po surowce o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym podrażnienia.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl