Dlaczego odczuwam świąd dziąseł?

Witam. W srode usunieto mi dolna 7(chirurg troszke musial szarpac zebem) dziura byla wielka ale nie szyta w tej dziurze zrobilo sie cos szarego. Dzis jest niedziela i tak jakby ta dziura sie zarasta ale widac ze to szare jest w sroku wokol zeba jest ladne rozowe dziaslo ale troche mnie boli tak jakby cmi rozpiera ale to nie jest mocny bol raczej taki dyskomfort. Wokol swedza mnie wszystkie dziasla przy zebach. Czy to normalne? Czy tak powinno byc?czy to suchy zebodol?

Dzień dobry.
Mogą to być normalne dolegliwości po ekstrakcji zęba. To coś szarego wewnątrz zębodołu, to prawdopodobnie uformowany włóknik na powierzchni skrzepu. Prawidłowy etap gojenia.
Gdyby pojawiły się dolegliwości bólowe czy obrzęk, zaczęły by się następnie nasilać, to wtedy jak najbardziej wskazane byłoby udanie się na wizytę kontrolną.

Pozdrawiam serdecznie!