Dlaczego opuchły mi powieki?

Witam, od roku chodzilam do stylistki na przedłużanie rzęs, po ostatniej wizycie spuchly mi powieki, skóra na nich byla mocno podrazniona i schodzila platami. Zdecydowalam sie zdjąc sztuczne rzesy, prawdopodobnie mam uczulenie na cyjanoakryl (skladnik kleju). Zastanawiam się czy jest jakas metoda, która moglaby mnie odczulić i moglabym dalej korzystac z uslug stylistki? Czy to raczej nie możliwe i powinnam unikać alergenu?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli ma Pani uczulenie na cyjanoakryl, zalecamy zrezygnowanie z używania tej substancji. Niestety w obecnym momencie nie znajduje się metod odczulania na ten alergen, dlatego warto poszukać alternatyw na klejenie rzęs inną metodą.

Gdy dojdzie do uczulenia cyjanoakrylem, często pojawia się zaczerwienienie powiek, ich opuchnięcie, a także złuszczanie skóry. W takiej sytuacji warto udać się do okulisty, który zleci odpowiednie postępowanie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, które zamieszczam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-mozliwosc-odczulania-sie-na-cyjanoakryl

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.