Dlaczego pękają mi paznokcie u stóp?

Mam 21 lat i od jakiegos czasu mam problem z stopami . Zaczelo sie od faktu ze pękł mi paznokiec w pół na dużym palcu stopu . po jakims czasie moglem wyrwac cale 2 polowki prawie bez boleśnie . Nastepnie zaczęła mi pekac skóra na palcu . Byla sucha spekana luszczyla sie , paznokiec odrastal pożólkniety i pekniety nadal i odchodzi dalej . skura zaczela mi pekac na pietach w taki sam sposób . Jest sucha biala i pęka aż do krwi tworząc glebokie szczeliny . Przypadlosc mam na obu stopach i boje sie by nie roznioslo sie to dalej , jak z tym walczyć i jak to wyleczyc i co to moze byc mam nadzieje ze odpowiecie

Lek. Michał Lenard

Konieczne będzie osobiste zbadanie, sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który oceni Pana paznokcie i zdecyduje o leczeniu, lub skieruje Pana do specjalisty. Pozdrawiam!