Swędzenie stóp i zaczerwienienie skóry

Od dluzszego czasu mam problem ze stopami na poczatku zaczely mnie lekko swedziec po srodku pojawily sie zaczerwienienia, nastepnie zaczerwienienia te zaczely sie rozrastac na cale podeszwy stop. Na poczatku dermatolog stwierdzil grzybice stop. Jednak zadne masci przeciwgrzybiczne nie pomogly. Stopy caly czas luszcza sie i swedza. Troszke pagaja masci nawilzajace. Przepisano mi masc ze sterydami troche cofnelo sie lecz nie nadlygo po ok m-cu wszystko powrocilo. Co to moze byc?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji warto wykonać badania w kierunku infekcji grzybiczej. Na podstawie wyników badań zostanie wdrożone odpowiednie leczenie. Proszę udać się na wizytę do specjalisty dermatologa. Do poradni dermatologicznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.
www.lenartowiczclinic.pl