Dlaczego po kuracji Izotekiem waga wzrosła?

Witam Proszę o poradę dotycząca wagi w kuracji izotekiem. Z początku waga była 52-53, teraz 57 po 8-9 miesiącach pojawiło się 57kg. Czy to ma wpływ na dawkę w całej kuracji? Miałam kończyć kuracje z 6600 mg. Proszę o poradę. Z gory dziękuje

W informacjach dotyczących leku (tzw. Charakterystyka Produktu Leczniczego) brak jest informacji o wzroście wagi w trakcie jego przyjmowania, co oznacza, ze w trakcie badań klinicznych nie zaobserwowano takiego działania. Osoby które przyjmowały Izotek a z którymi miałem okazje rozmawiać uskarżały się głównie na przesuszenie skóry, czasem również na zwiększone rozdrażnienie. Dlatego jest mało prawdopodobne by to lek spowodował zwiększenie masy ciała.

W ostatnim czasie, z konieczności musieliśmy niemal wszyscy ograniczyć swoja aktywność fizyczną. być może tutaj należy upatrywać przyczyny dodatkowych kilogramów.

Pozdrawiam, życząc zdrowia

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl