Dlaczego podczas okresu występują brązowe plamienia?

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne od roku. Okres dostałam 4. dnia podczas 7-dniowej przewy. W pierwszy dzień wystąpiło brązowe plamienie. Dopiero drugi dzień nastąpiło krwawienie połączone z brązowym plamieniem, jak i brązowa, gęsta wydzielina. Trzeciego dnia tylko brązowe plamienie. Okres mój trwa 5-6 dni. Dodam, że takie plamienie występuje już od około 3 miesięcy. Martwię się, bo nie wiem, czy to jest normalne. Czy może powinnam przerwać branie tabletek? Ciążę wykluczam całkowicie, bo obecnie od dłuższego czasu nie współżyję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Brązowe krwawienia to gęsta, złuszczająca się błona śluzowa jamy macicy (czyli okres). Nie ma powodów do niepokoju.