Dlaczego podczas stosowana Sertagen objawy depresji się nasilają?

Witam leczę się na depresję , biorę od 3 tyg lek Sertagen. 50mg/dziennie, martwią mnie nasilające się objawy depresji, smutek, rozpacz, beznadzieja, myśli samobójcze , chce zniknięcia.. Czy to normalne ? kiedy to ustąpi ? czy muszę brać większą dawkę leku? pozdrawiam

Stwierdzenie, że ktoś ma depresję jest dużym uogólnieniem. Depresja występuje pod wieloma postaciami i miewa różne nasilenie a także przyczynę. Samo stwierdzenie objawów depresji to zbyt mało by stwierdzić jaki jest związek między wymienionym lekiem a zmianami w nasileniu objawów. Być może jest to kompletnie nie związane z farmakologią ale z jakimiś wydarzeniami lub emocjami w Pani życiu. Proszę skonsultować się ze swoim psychiatrą i psychoterapeutą.

Dzień Dobry Pani,

Z mojej strony zachęcam Panią do podjęcia terapii, która jest skuteczna i nie powoduje skutków ubocznych.

Jeśli czuje Pani nasilenie niepożądanych objawów, proszę poinformować o tym lekarza Panią prowadzącego, który zadecyduje o leczeniu.

Życzę Pani wszystkiego dobrego,
Irena Mielnik-Madej