Dlaczego splot naczyń świeci na wyniku badania?

Witam Mam pytanie odnosnie wyniku rezonasu mojego meze (36l). O to co nas zaniepokoilo "Po stronie lewej, pomiędzy pograniczem mostu i rdzenia przedłużonego, a dolnym zarysem półkuli móżdżku widoczna jest struktura wlk. 14x7x9mm ulegająca intensywnemu wzmocnieniu kontrastowemu- obraz MR przemawia za brodawczakiem splotu naczyniówkowego. Struktura ta nie powoduje ewidentnego modelowania przylegających do niej struktur." Bylismy u neurochirurga ktory twierdzil ze trzeba obserwowac bo moze tak maz ma od dziecka i moze to byc zwykly spot naczyn. Prosze mi powiedziec czy spot naczyn moze bardziej "swiecic na rezonasie" .l? Bo uczepilismy sie mysli ze to splot naczyn ale skoro to on to czemu swieci? Druga sprawa czy na rezonasie mozna rozroznic brodawczaka spotu od wiele bardzie niebezpiecznego raka spotu?
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Lek. Bartłomiej Grochot
77 poziom zaufania

Witam. 1. Splot naczyń na rezonansie ,,świeci" ponieważ ulega wzmocnieniu kontrastowemu [kontrast obecny w naczyniach]. 2. Nie można tego jednoznacznie rozróżnić.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy